سیدرضااورنگ


پایان قصه!

من زنی آزاده هستم که آزاده به دنیا آمده و آزاده از دنیا می روم. روح آزاده را هیچ کس نمی‌تواند به بند بکشد.

۵ روز و ۱۴ ساعت پیش

چشم براه

چه کسانی گرد فراموشی روی سر و صورت هنرمندان دردمند پاشیده اند تا آنان را از چشم مردم پنهان کنند؟!

۵ روز و ۲۳ ساعت پیش

حاج حسین پنجه طلا،خیالی ساز یگانه

مسوولان، هنرمندان و علاقه‌مندان همه دست به دست هم دهند تا هنرهای اصیل حفظ یا احیا شوند که دوباره بتوانیم بر بالای بلندترین قله هنر بایستیم و فریاد بزنیم «هنر نزد ایرانیان است و بس».

‏۱۸-‏شهریور-‏۱۳۹۸

خانه هنرمندان ایران،محیطی امن و فرهنگی

امروز خانه هنرمندان ایران،محیطی است فرهنگی که همه در آن احساس امنیت و سرخوشی می کنند،حتی گربه هایی که در این محیط جولان می دهند،رفتار و راه رفتن شان با گربه های دیگر متفاوت است!

‏۱۷-‏شهریور-‏۱۳۹۸

تهدید و تطمیع کارگر نیست،تمهیدی دیگر بیندیشید!

شاید من بیشتر از هرکس دیگری می توانستم و می توانم با چرخش قلم از سوی حق به سمت ناحق صاحب همه چیز شوم،اما نچرخاندم و مالک هیچ شدم،هیچی که به آن افتخار می کنم.

‏۱۵-‏شهریور-‏۱۳۹۸

کارگردانی از جنس ایران

تجلی فرهنگ ایرانی در آینه آثار علی حاتمی

علی حاتمی خدمت بزرگی به تاریخ،فرهنگ،هنر،سینما،تئاتر و تلویزیون ایران کرده است،زیرا یک آرشیو بزرگ تصویری از خود باقی گذاشته که هم راه را برای دیگران باز کرده و هم کار را آسان تا اگر می خواهند اثری تاریخی بسازند از گنجینه بی بدیل این آرشیو غنی استفاده کنند.

‏۸-‏شهریور-‏۱۳۹۸

دانشجو مقصر نیست،سیستم آموزش را درست کنید!

برخی از به اصطلاح استادانی که دانشجویان بیگناه را مسخره کرده و در جمع سکه یک پول می کنند،بهتر است جرات کرده و سیستم آموزشی کهنه و ناکارمد را به تمسخر بکشند تا مسوولان امر برای تغییر آن اقدام کنند.

‏۷-‏شهریور-‏۱۳۹۸

نگاهی به نمایش «خنده مدوسا»

ایثار برای یک اجرا

مسوولان ومدیران عرصه نمایش کشور،به خصوص معاون هنری وزارت ارشاد و مدیر کل اداره کل مرکز هنرهای نمایش باید به این گروه های جوان و تلاشگر توجه ویژه داشته باشند که استعداد آنان شکوفا تر شده تا آینده تئاتر ایران زمین را به دست باکفایت شان سپرد.

‏۴-‏شهریور-‏۱۳۹۸