بعدی
like
در سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود

شب باروک با ارکستر زهی آرکو

‏. ‏(‏۱۶-‏بهمن-‏۱۳۹۷)

ارکستر گروه زهی آرکو با رهبری ابراهیم لطفی ۲۵ بهمن در سی و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر اجرا خواهد داشت.

به گزارش آرت کافه،علی جعفری پویان کنسرت مایستر ارکستر آرکو با اعلام این خبر گفت: ارکستر زهی آرکو از گروه های نوپای موسیقی کلاسیک در کشور است که ابراهیم لطفی رهبری آن را به عهده دارد. استاد لطفی کسی است که سال ها با آموزش اصولی نوازندگان ویولن تاثیر فراوانی بر کیفیت نوازندگان موسیقی کلاسیک داشته است.

وی افزود: ما با اجرای ٨ قطعه از آثار آهنگسازان دوره باروک قرار است شب باروک در جشنواره داشته باشیم. قطعاتی هم که برای اجرا آماده شده از آثار آهنگسازانی چون باخ، هندل، پرسل ، پاچبل ، آلبینونی و کورلی خواهد بود.

جعفری پویان در رابطه با کیفیت گروه های مختلف شرکت کننده در این دوره از جشنواره گفت:جشنواره موسیقی فجر به نظر من فرصتی است تا گروه های خوب موسیقی از کل جهان به ایران بیاییند و در کشور ما اجرا داشته باشند. به نظر من یکی از کارهایی که می تواند به اعتبار جشنوار کمک کند، دعوت از موزیسین های با ارزش ایرانی است تا به این بهانه به ایران بیایند و گروه های مختلف بتوانند از حضور آنها بهره ببرند.

وی درباره حضور پررنگ سولیست ها و گروه موسیقی های کلاسیک در این دوره از جشنواره تصریح کرد: در طول سال همیشه نوازندگان گروه های موسیقی کلاسیک کشوردر حال تلاش و تمرین هستند تا ثمره کارشان را در جشنواره های موسیقی ببینند، شاید بهتر است بگوییم که جشنواره ها به دلیل امکانات تبلیغی که ایجاد می کنند فرصتی فراهم کردند تا کار این دوستان بیشتر شنیده و دیده شود، در اکثر مواقع موسیقی جدی مثل موسیقی کلاسیک خیلی مورد توجه مردم نیست و اکثر افراد شاید ترجیح می دهند انواع موسیقی های دیگر را گوش دهند، اما جشنواره ها فرصت مناسبی را برای شنوندگان مختلف موسیقی ایجاد می کند تا با سبک های مختلف موسیقی آشتی کنند.

ارکستر زهی آرکو ۲۵ بهمن ماه ساعت ۱۸:۳۰ در تالار رودکی اجرا خواهد داشت.