سیدرضااورنگ


شورای شهر تهران اگر دغدغه خدمت به مردم را دارد،جشنواره فیلم شهر را منسوخ کند!

شورای شهر که باید در خدمت مردم باشد و نیازهای شهری را برطرف کند،چرا در برابر جشنواره فیلم شهر و هدر دادن بودجه های کلانش، موضع گیری نکرده و جلسه ای راه نینداخته تا به معضلات آن رسیدگی کند؟

۲ روز و ۵ ساعت پیش

عزم جمعی برای بیرون کردن چاپلوسان و کاسه لیسان از ساحت هنر،سینما و رسانه ها

ریشه کن کردن این پدیده منفور و مذموم از کل جامعه،امری است محال،اما می توان با یک عزم جمعی، چاپلوسان و کاسه لیسان را از ساحت هنر،سینما و رسانه بیرون انداخت و به زباله دانی تاریخ تبعید کرد.

‏۲۵-‏خرداد-‏۱۳۹۸

برگزاری جشنواره‌های فراوان،هیاهویی است برای هیچ!

اکثر جشنوارهایی که در ایران برگزار می شود،محفلی است فامیلی و دوستانه که همه از آن فیض ببرند،به جز مردم،سینماگران و علاقه مندان سینما!

‏۲۲-‏خرداد-‏۱۳۹۸

بودجه برای ساخت فیلم است یا جاسازی در جیب ها؟!

هنر تهیه کنندگی در نهاد هر کسی نیست

باید مسوولان تمهیدی بیندیشند تا بیت المال مردم به جیب برخی از تهیه کنندگان نظر کرده که نه به سینما عشق می ورزند و نه مخاطبان نرود.

‏۱۹-‏خرداد-‏۱۳۹۸

به بهانه پخش چند باره فیلم «ای ایران»

چرا امثال تقوایی ها موقعیت فیلمسازی پیدا نمی کنند؟!

امروز در سینمای ایران با هدایت و حمایت ارگان های دولتی و سرمایه گذارانی مشکوک و بی هویت که ریال ها و دلارهای شان را به رخ مردم آسیب دیده می کشند،فیلم هایی بسیار ضعیف با بودجه هایی سرسام آور و باور نکردنی تولید و با هزار دوز و کلک روی پرده می روند،اما حداقل این بودجه ها را برای کارگردان چیره دستی چون ناصر تقوایی اختصاص نمی دهند تا فیلمی حرفه ای و مخاطب پسند بسازد!

‏۱۷-‏خرداد-‏۱۳۹۸

دیالوگ های فرهنگی!

خدا آخر و عاقبت ما را به خیر کند با این سینما و تئاتر فرهنگی!

‏۱۶-‏خرداد-‏۱۳۹۸

ساخت فیلم های سینمایی یا سریال های تلویزیونی باید مطابق سلیقه مردم باشد

حذف احساسات مردم، یعنی حذف انسان

بیشتر ممالک دنیا به این مهم رسیده اند که نمی شود به مخاطب فیلمی سینمایی یا سریال و برنامه ای تلویزیونی را تحمیل کرد،الا ایران.

‏۱۵-‏خرداد-‏۱۳۹۸

تبعیض غیر قابل اغماض در اکران فیلم ها!

شورای صنفی نمایش باید دلایل استثنایی که برای فیلم های محمدرضاصابری،یکی از اعضای شورای صنفی نمایش قائل شده است را برای رسانه ها شرح دهد.

‏۱۳-‏خرداد-‏۱۳۹۸