بعدی
like
پیام عزیزی:

جای جشنواره‌ای به نام استاد سید علی اصغر کردستانی در ایران خالی است

‏. ‏(‏۲۳-‏اسفند-‏۱۳۹۷)

پیام عزیزی در کنسرت خیریه سنندج، برای حمایت از کودکان بی‌سرپرست که مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان توسط افراد خیر، برای هدیه شب عید نوروز این کودکان جمع‌آوری شد؛ اعلام کرد: جای جشنواره‌ای برای احترام به شخصیت و جایگاه استاد سید علی اصغر کردستانی اسطوره موسیقی خالی است.

به گزارش آرت کافه،کنسرت خیریه پیام عزیزی خواننده موسیقی عرفانی کشور با هدف حمایت از کودکان بی‌سرپرست و جمع‌آوری کمک‌های نقدی، با همراهی اعضای گروه موسیقی «ئه‌وین» و با حضور و اجرای هرمز شجاعی مهر در سالن بزرگ آزادی در شهر سنندج در استان کردستان برگزار ‌شد که مورد استقبال بی‌نظیر علاقه مندان به موسیقی و هواداران این خواننده سرشناس کُرد قرار گرفت؛ به طوری‌که نزدیک به ۲۵۰۰ نفر این اجرا را از نزدیک دیدند و توسط افراد خیر و نیکوکار کردستان، مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان، برای هدیه شب عید نوروز این کودکان عزیز جمع‌آوری شد.


1

پیام عزیزی در ابتدای این کنسرت خیریه گفت: شهر سنندج زادگاه استاد سید علی اصغر کردستانی اسطوره موسیقی کردستان است که زبانم از شکوه و عظمت این نابغه موسیقی جهانی قاصر است. متأسفانه ایشان به خوبی به جامعه موسیقی ایران و جهان معرفی نشده است. به نظرم جای یک جشنواره برای احترام به شخصیت و جایگاه استاد سید علی اصغر کردستانی در ایران خالی است. اگر این کار مهم امکان پذیر شود، موسیقدانان سرشناس ایران و جهان با این شخصیت بی‌نظیر موسیقی کردستان آشنا خواهند شد و به معرفی بیشتر این هنرمند مردمی که در ۱۰۰ سال قبل مقام‌ها، تصنیف‌ها و آهنگ های کُردی را به نحو احسن اجرا کرده است؛ کمک خواهد کرد.

وی افزود: امیدوارم در آینده نزدیک، شاهد برگزاری جشنواره استاد سید علی اصغر کردستانی باشیم و من در اینجا با افتخار اعلام می‌کنم که شاگرد مکتب این نابغه ارزشمند موسیقی کردستان هستم.

هرمز شجاعی مهر مجری باسابقه کشور در بخش دیگری از این کنسرت خیریه گفت: مردم کردستان خیلی شیرین و مهربان هستند و من آنها را خیلی دوست دارم. در سال‌های خیلی قبل، به مهاباد سفر کرده‌ام و همیشه از دیدن کردستان لذت می‌برم. حدود ۲۰ سال است که با پیام عزیزی دوست هستم ، وقتی‌ از من برای حضور در کردستان دعوت کردند با کمال میل پذیرفتم و هم اکنون خیلی خوشحالم که در جمع شما مردم هنردوست کردستان حضور دارم.

این کنسرت خیریه که به صورت زنده و مستقیم از شبکه استانی کردستان پخش شد با حضور و همکاری بهمن مرادنیا استاندار کردستان، دکتر سید ‌مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان، جلال قلعه شاخانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، حشمت‌الله صیدی شهردار سنندج، سید صباح قریشی مدیر کل بهزیستی استان کردستان، ابوالقاسم امان اللهی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان، امین مرادی رییس حوزه هنری استان کردستان، ترانه سرای آبیدر و همچنین افراد نیکوکار، خیرین و مردم هنردوست و خیر کردستان برگزار شد.


2

پیام عزیزی در این کنسرت، قطعات و آهنگ های «الله مدد»، «یا رسول الله (ص) یا شاهی مدینه»، «ساقی وه‌ره»، «ئاگر که‌تییه دلی من»، «یار می‌گوید الله»، «همه جا بروم» و چندین آهنگ جدید کُردی از جمله؛ «یارم چه‌نده جوانه»، «باوانه‌که‌ی بابم»، «جانی، جانی» و «مه‌گری، مه‌گری» از خوانندگان سرشناس کُرد را به‌خوبی اجرا کرد.

اعضای گروه موسیقی «ئه‌وین» که هنرمندانی باتجربه و ماهر هستند در این کنسرت خیریه در کنار پیام عزیزی به‌خوبی هنرنمایی کردند که اسامی آنها عبارت است از: هیوا رحمانی ـ نوازنده ویولن، زانیار پندار ـ نوازنده دیوان، اشکان اندری ـ نوازنده کیبورد، حامد پیرا ـ نوازنده نرمه‌نای و سرنا، طبیب معصوم‌پور ـ نوازنده عود، کاروان عظیمی ـ نوازنده گیتاربیس، آرام هالکی ـ نوازنده گیتار، مختار زندسلیمی ـ نوازنده دف، پیام قرنی ـ نوازنده پرکاشن و افشین خرامان ـ نوازنده درامز و سرپرست گروه.


3

عکس‌ها: منصور جهانی