بعدی
like

اجرای مجدد اُپرای عروسکی «عشق»

‏. ‏(‏۱۹-‏فروردین-‏۱۳۹۸)

اپرای عروسکی «عشق» « از یکشنبه ۲۵ فروردین ماه در تالار فردوسی اجراهای عموم خود را مجدداً در قالب رپرتوار آغاز و ب ۱۲ اجرا خواهد داشت .

به گزارش آرت کافه ، اُپرای عروسکی «عشق» دهمین اثر از گروه اپرای عروسکی آران با سرپرستی ، نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور از یکشنبه ۲۵ فروردین ماه الی ۶ اردیبهشت در سالن فردوسی ساعت ۱۹:۳۰ اجراهای عموم خود را مجدد در قالب برنامه رپرتوارآغاز می کند .


1

پیش فروش اینترنتی این اپرا از دوشنبه ۱۹ فروردین ساعت ۱۴ روی سایت تیوال آغاز می شود و علاقه‌مندان برای تماشای اپرای عروسکی عشق می‌توانند از۲۵ فروردین ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به تالار فردوسی بنیاد رودکی مراجعه و برای رزرو و تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

شورای کریمی آهنگساز وآواگرانی چون : داوود آزاد، روشنک کی منش ،رهام خورشیدوند،سینا سازگاری ، محمدرضا موسوی و حسین پیر حیاتی و بیش از ۱۴ آواگر دیگر نقش های متعدد این اپرا را ایفا کرده و علی پاکدست، مریم اقبالی، علی ابوالخیریان، قاسم رحمتی دستیاران این اپرا هستند و گروه ۳۰ نفره بازی دهندگان و صحنه یاران این اثر سرشار از تنوع صحنه ها و آواهای غربی و شرقی ، متناسب با جغرافیای اتفاقات را به اجرا در می آورند.

گروه تئاتر عروسکی آران به دعوت جشنواره «سیبی یو»ی رومانی ، اپرای عروسکی «خیام » را در این جشنواره اجرا خواهد کرد. پیش از این نیز این گروه در تور اجراهای داخلی و خارجی خود در شیراز ، مشهد ، گرگان ، بابل و... رم ، دبی ، شارل له ویل مه زیه فرانسه، کراکوی لهستان ، پراگ جمهوری چک ، تفلیس گرجستان و...اپراهای خود را اجرا و برنامه اجرایی خود را در تهران متوقف و پس از برگشتن به ایران آنرا از سر می گیرد . در خرداد ماه و تیرماه پس از اجرای خیام اجرایی نخواهد داشت و پس از بازگشت از سفر برنامه اجراهای تناوبی ( رپرتوار ) خود را از سر خواهد گرفت . گروه تئاتر عروسکی آران در سال ۱۳۹۸ و پس از ۱۵ سال فعالیت و براساس یک برنامه بلند مدت در زاد روز شاعران بلند آوازه ایران زمین آثاری از آنان یا روایتی از زندگی قلل شعر و اندیشه ی ایرانی : فردوسی ، سعدی، مولوی، حافظ ، خیام را به اجرا در خواهد آورد.