بعدی
like

«بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول جایزه گرفت

‏. ‏(‏۲۴-‏بهمن-‏۱۳۹۷)

مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، به ­عنوان تنها نماینده ایران به بیست­و­پنجمین جشنواره آسیایی وزول راه یافت و موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.

به گزارش آرت کافه، «بنفشه افریقایی» در بخش مسابقه این جشنواره حضور داشت و موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و هم­چنین جایزه بهترین فیلم از نگاه دانش ­آموزان شد. فاطمه معتمدآریا، بازیگر فیلم نیز در این سفر حضور داشت.


1

فیلم داستان «شکو»، زنی میانسال است که متوجه می­ شود همسر اولش فریدون توسط فرزندان شان به خانه سالمندان منتقل شده است. او به همراهی همسر دومش رضا تصمیم می­ گیرند تا مرد را به خانه خود بیاورند. با حضور فریدون در خانه، رابطه شکو و فریدون تغییراتی می­ کند که در زندگی با رضا هم تاثیر می­ گذارد و اتفاقات تازه­ای در زندگی هر سه رخ می­ دهد.

مونا زندی حقیقی پیش از این با فیلم «عصر جمعه» در جشنواره وزول حضور داشت و جایزه بهترین کارگردانی این جشنواره را از آن خود کرد.

شهر وزول فرانسه از سوم تا دوازدهم فوریه میزبان این جشنواره برای سینمای آسیا بود و اختتامیه این جشنواره شب گذشته برگزار شد.